Monika Kusendová v kategórii Blog

Zo série ONLINE TORO (sa) predstavuje: Večný optimista Monika

Zo série ONLINE TORO (sa) predstavuje: Večný optimista Monika

V ONLINE TORO sme sa rozhodli, že sa vám predstavíme. Budeme pokračovať našou Monikou.

V spoločnosti ONLINE TORO advertising som začala ako SEO a content manažérka. Hoci primárne som sa viac sústredila na obsah a linkbuilding, postupne som sa prepracovávala ku klientom samotným. Dnes sa snažím vylepšiť  online biznis a „viditeľnosť v Google“ napríklad Union, GS Soft či ZSE. Baví ma učiť sa nové veci a vidieť výsledky na oboch stranách. V ONLINE TORO mám možnosť neustále sa vzdelávať a angažovať sa aj so svojou premotivovanosťou. :)

Trochu z mojej minulosti

Predtým, ako som zakotvila v ONLINE TORO, som už 6 rokov žila v Bratislave, kde som vyštudovala žurnalistiku na Univerzite Komenského. Niekoľko rokov som pracovala pre portál so zdravotníckym zameraním, neskôr ako copywriter na voľnej nohe. V rámci štúdia som absolvovala aj polročný Erasmus pobyt v Prahe, ktorý ma posledný rok na škole obohatil o mnohé vedomosti, skúsenosti i zážitky.

Práve roky počas môjho štúdia patrili medzi tie najdobrodružnejšie. Začala som cestovať. Rozhodla som sa, že nebudem len snívať o tom, kam by som chcela ísť. Zbalím sa pôjdem. Keď sa s nikým nedohodnem, tak aj sama. Začalo to lowcost 20-hodinovými cestami autobusom s prespávaním v uličkách na karimatke do Paríža, Ríma, či Neapola. Potom nastala „doba lietadlová“, tak som sa hecla už aj mimo Európu. Ešte v Paríži som stretla kamarátku, ktorá ma neskôr vytiahla na výletné lode do Karibiku. Mala som tak možnosť vidieť a zažiť Jamajku, Bahamy, Martinik, Mexiko či Miami. Prvý rok po škole som si povedala, že keď som zvládla štátnice, chce to niečo ešte viac extra. Na internete som našla výhodnú letenku do Antananariva. O pár mesiacov v decembri som už sedela v lietadle smer Madagaskar. Tomuto dobrodružstvu sa v mojom živote doteraz nič nevyrovnalo. Po vyše týždni v divočine, keď som si vyskúšala africkú MHD-čku, zistila, že s jedlom to tam fakt nie je sranda a dostať sa dá naozaj na všakovaké miesta, ma už v živote nič neprekvapí. Stal sa zo mňa ešte väčší optimista, ktorého takmer nič nerozhádže. Verím, že tento môj prístup mi pomôže aj v pracovnom živote a nič nebude pre mňa nevyriešiteľným problémom.

infografika clanok predstavovaci Opýtali sme sa jej

Otázka od Adriany: Keby si mala vyzdvihnúť jednu vec, ktorú si sa v ONLINE TORO naučila, o akú by šlo?

Za mňa by to boli asi dve veci – trpezlivosť a odhodlanie, že sa niečo oplatí urobiť aj po desiatykrát znovu.

Otázka od Jakuba: Akými piatimi slovami by si sa opísala?

Asi by to boli nasledovné: energia, elán, nezastaviteľnosť, šťastie, optimizmus.

Otázka od Katky: Kedy si bola najviac vyčerpaná?

Neviem si vybrať z dvoch možností:

1. Keď mi do hľadania novej práce skočila koronakríza a ja som na dlhšie obdobie musela skončiť s tým, čo mám tak rada (písanie, cestovanie a súťažná atletika) a robiť to, čo rada nemám a občas si užiť aj trochu toho poníženia. Ale spätne to hodnotím pozitívne, naučilo ma to pokore a posilnilo.

2. Keď som sa stratila na decembrovej Pražskej stovke, ktorá mala v skutočnosti až 170 km. Nadránom ma v lese chytali neskutočné halucinácie a videla som veci, ktoré v skutočnosti neexistovali. Bojovala som s tým, aby som nezaspala a nezamrzla postojačky niekde pri strome. Našťastie som sa rána dožila, aj keď cieľa nie, lebo som zišla z trasy.

Otázka od Moniky A.: Aký je tvoj recept na kreativitu a inšpiráciu?

Jednoznačne šport, les a cestovanie – ideálne, ak sa táto kombinácia spojí, vtedy s vyvetranou hlavou prichádza chuť robiť nové veci.

Podpis Monika K.

Tipy z nášho newslettra vás vystrelia vyššie v Google a získajú si srdcia vašich zákazníkov

A to najlepšie - sú úplne zdarma

Tiež nemáme radi SPAM a preto ho neposielame. Vaše údaje nikdy neposkytneme tretej strane.

Máte záujem získať viac zákazníkov z prirodzeného - organického - neplateného Google?
Neviete prečo vám na stránku nik nechodí? Vieme vám pomôcť.
Naši SEO špecialisti sa s webmi kamarátia, a na základe dôkladnej analýzy vám povedia ako problém vyriešiť.
Stačí, ak ich kontaktujete prostredníctvom nezáväzného formulára.

Katarína Rusňáková
majteľka spoločnosti

„V priebehu 1 roka sme klientovi Union zvýšili návštevnosť webstránky o 51%, vďaka čomu im narástli tržby o 123%. Ako môžem pomôcť vám?“

Získajte SEO audit a workshop na mieru ZDARMA!

    Informácie o spracovávaní osobných údajov

    V našom blogu sa toho ukrýva oveľa viac. Páčia sa vám informácie, ktoré u nás môžete nájsť? Radi vám ich budeme 1x do mesiaca posielať na mail.

    Stačí, ak sa prihlásite na odber nášho newslettera.

    Tiež nemáme radi SPAM a preto ho neposielame. Vaše údaje nikdy neposkytneme tretej strane.