ONLINE TORO ONLINE TORO v kategórii Kariéra

5 + 1 dôvodov prečo myslieť v malom alebo prečo je práca v malej agentúre lepšia

Veľké agentúry ponúkajú výhody v podobe zdravotnej starostlivosti, malé vám dajú free food na pracovisku, voľnosť pri cestovaní a často z vašich domácich miláčikov urobia čestných členov tímu. Ako sa rozhodnúť, ktorým smerom sa pracovne pohnúť?
5 + 1 dôvodov prečo myslieť v malom alebo prečo je práca v malej agentúre lepšia

Keď príde na klasické hľadanie práce, mnoho ľudí sa ocitne v pozícii, kedy sa musia rozhodnúť, či ísť pracovať do malej alebo veľkej agentúry. My v ONLINE TORO sme všetkými desiatimi za prostredie menšej spoločnosti, pretože veľmi dobre poznáme výhody, ktoré to so sebou prináša. Aké?

1. Priestorová voľnosť a časová sloboda

Práca vo veľkej agentúre môže byť super miestom, kde si vyšperkujete pracovné návyky a veľmi dobre sa naučíte všetky ekvivalenty slova štruktúra. Ale, je to naozaj to, čo vás teší a štartuje každý deň? Ak chcete byť pánom svojho času a nebaví vás pracovať len za jedným stolom, potom ste jednoznačne jednou nohou a celým srdcom adept na prácu v malej spoločnosti. Napríklad aj u nás.

Okrem toho, v malej digitálnej agentúre máte väčšiu slobodu pri cestovaní, pretože je viac ako pravdepodobné, že váš šéf kliká na letenky rovnako často ako vy.

2. Učenie sa zrýchlika a neštandardné pracovné zaradenie

Pre prácu v malej agentúre nepotrebujete mať špecializáciu len na jednu oblasť. Práve naopak. Čím rýchlejšie sa viete učiť novým veciam, a čím lepšie ste na tom s improvizáciou na rôznych projektoch, tým viac zapadnete do malej firmy. Za veľmi krátky čas sa tak naučíte veci, ktoré by ste bežne získali z troch rôznych zamestnaní.

Pracovať pre malú spoločnosť je ako vlastniť množstvo klobúkov, ktoré meníte podľa počasia a nálady. Čo sa nedá povedať o veľkých agentúrach. Tam s vami majú jasnú predstavu o tom, čo máte robiť a čo je vo vašej kompetencii. Ak ste manažér, manažujete. Ak ste biznis analytik, robíte reporty. Tu sa vaša kreativita končí.

3. Kamarátske vzťahy na pracovisku

Jednou z obrovských výhod práce v malej agentúre je fakt, že pracujete v tímoch, ktoré sú si blízke a poznajú sa veľmi dobre. Kolegovia sú skôr kamaráti, nik si nepotrpí na oslovenia, a po-pracovné spoločné cvičenie či pivo tiež nie sú výnimkou. Ojedinelé nie sú ani pozornosti zo súkromných či služobných ciest. U nás vo firme sú to najčastejšie čokolády, arašidové maslo (ideálne kombinácia oboch) a Google „srandičky“, ktorých nikdy nie je dosť.

4. Sebarealizácia

V malej agentúre máte oveľa viac možností ukázať sa, pretože dostanete oveľa viac zodpovednosti. Viete ukázať v čom ste dobrý, naplno čerpať zo svojho talentu, a tým si vydláždiť cestu za sľubnou kariérou. Okrem toho, v malej firme máte oveľa väčšiu šancu na to, že si vás niekto všimne a ocení vašu prácu.

5. Stále “in”

Malé agentúry majú skvelú výhodu v tom, že sa rýchlejšie adaptujú na neustále sa meniaci trh. Najmä čo sa online marketingu týka.Vďaka tomu budete stále pri aktuálnych informáciách, pracovať s poslednými novinkami a testovať nástroje, ku ktorým sa bežne len tak nedostanete.

BONUS: Having fun

Áno, aj v práci môže byť zábava a nejde o žiaden chyták. Byť súčasťou malého tímu znamená, že kolegovia sa stanú vašou druhou rodinou. Učíte sa spolu, rastiete spolu a zabávate sa spolu bok po boku.

Aké miesto vám naozaj pomôže k úspechu?

Výhod a nevýhod práce v malej či veľkej agentúre je mnoho. Na oboch stranách. Záleží len na uhle pohľadu a vašich preferenciách. Čo je však kľúčové je, že vy sami musíte vedieť, aké prostredie vás najviac posunie tam, kde sa chcete dostať. Nikde sa nevylučuje to, že z veľkej agentúry nemôžete odísť do malej a naopak.

Keďže šikovných ľudí, ktorí pri slove veľká agentúra cítia rovnakú slabosť v nohách ako my, nikdy nie je dosť, pozrite sa na naše aktuálne pracovné pozície a dajte nám o sebe vedieť.

Jediné riziko, ktoré vás čaká je, že sa vám nebude chcieť odísť domov. Dokonca ani za tým domácim miláčikom.

Tipy z nášho newslettra vás vystrelia vyššie v Google a získajú si srdcia vašich zákazníkov

A to najlepšie - sú úplne zdarma

Tiež nemáme radi SPAM a preto ho neposielame. Vaše údaje nikdy neposkytneme tretej strane.

Máte záujem, aby vaša webstránka začala konečne zarábať?
Neviete prečo vám na stránku nik nechodí? Vieme vám pomôcť.
Naši SEO špecialisti sa s webmi kamarátia, a na základe dôkladnej analýzy vám povedia ako problém vyriešiť.
Stačí, ak ich kontaktujete prostredníctvom nezáväzného formulára.

Katarína Rusňáková
majteľka spoločnosti

„V priebehu 1 roka sme klientovi Union zvýšili návštevnosť webstránky o 51%, vďaka čomu im narástli tržby o 123%. Ako môžem pomôcť vám?“

Nechajte nám na seba kontakt a do 24 hodín sa vám ozveme.
Informácie o spracovávaní osobných údajov