ONLINE TORO v kategórii Online marketing SEO

TOP SEO nástroje nielen na sledovanie pozícií na webe

Zaujíma vás na akých pozíciách sa nachádza vaša stránka v organickom vyhľadávaní v internetovom vyhľadávači Google? V nasledujúcom článku vám ukážem päť nástrojov, pomocou ktorých si sami viete zistiť tieto pozície bez toho, aby ste museli ručne prehľadávať každú stranu v Google. A nielen to!
TOP SEO nástroje nielen na sledovanie pozícií na webe

Ktoré SEO nástroje na sledovanie pozícií sú najlepšie?

1. SEOmoz

Bol vyhlasený za najlepší SEO nástroj za rok 2013. Ponúka nielen nástroj na návrh kľúčových slov, ale navrhne vám aj slová, na ktoré síce nemáte zoptimalizovanú stránku, ale ľudia ju pomocou nich navštevujú. Nevýhodou pri vytváraní reportov s pozíciami je, že ste limitovaný počtom kľúčových slov, ktoré môžte naraz sledovať.

Silnou zbraňou tohto nástroja však nie je iba sledovanie pozícií kľúčových slov, ale aj nástroj na zistenie spätných odkazov, ktoré smerujú na stránku a analýza On-Page faktorov na stránke, ktoré sa každý týždeň automaticky aktualizujú. Je to predovšetkým kontrola:

– Koncentrácie a využitia kľúčových slov na stránke
– Zobrazenie nefungujúcich prelinkovaní
– Chyby 404 na stránkach

Všetky tieto veci si síce viete zistiť aj cez viacero iných SEO nástrojov, ale tu je výhodou to, že všetko máte „pod jednou strechou“.

seonastroje1

2. Advanced Web Ranking

Tento nástroj vám zistí nielen pozície vašej webovej stránky na jednotlivé kľúčové slová, ale aj:

– Návrh relevantných kľúčových slov pre vašu stránku
– Sledovanie pozícií aj v iných vyhľadávačoch ako napr. Yahoo, Bing a pod.
– Možnosť pridať viacero stránok do programu a samostatne robiť pre ne pravidelné reporty
– Sledovanie štatistík prepojením s Google Analytics
– Zoznam stránok, ktoré na vás odkazujú

Výsledkom je prehľadný report, ktorý sa exportuje v Excel tabuľke, a ktorý si viete veľmi jednoducho upraviť. Jasne a prehľadne v reportoch uvidíte zmeny, ktoré nastali za uplynulé obdobie a vďaka tomu viete, čo by ste mali zlepšiť.

seonastroje2

 

3. Collabim

Na používanie tohto nástroja vám stačí akýkoľvek internetový prehliadač. Nemusíte nič inštalovať do vášho počítača. Po zadaní kľúčových slov si môžte zvoliť, či chcete aby sa pozícia vašej stránky na konkrétne slová aktualizovala denne alebo každých 14 dní.

Štatistiku pozícií si následne môžete pozrieť na každé jedno kľúčové slovo za obdobie, ktoré si zvolíte. Výhodou je lokalizácia do českého jazyka, takže ho môžu používať aj tí menej zdatní v jazykoch. Medzi ďalšie funkcie nástroja patrí:

– Sledovanie pozícií kľúčových slov konkurenčných stránok
– Návrhy nových webových stránok na umiestnenie vašich odkazov
– Jednoduché reporty s návštevami a pozíciami vašej stránky vo vyhľadávačoch

seonastroje3-300x62

4. Raven Tools

Vo svojom portfóliu ponúka sledovanie a manažovanie viacerých funkcií. Ak naraz využívate nasledujúce funkcie tak je tento nástroj pre vás ako stvorený:

– Platená reklama v Adwords
– Budovanie spätných odkazov na stránku
– Hľadanie kľúčových slov a sledovanie pozícií webstránky vo vyhľadávačoch
– Sledovanie konkurencie
– Analyzá sociálnych medií
– Základný reporting

Vďaka tomuto nástroju máte všetko v jednom programe, ale tým, že sa zameriava na viacero funkcií tak ich využíva len povrchne a nejde do hĺbky.

seonastroje4

5. Rank Checker

Tento nástroj je ako jediný zo všetkých spomenutých nástrojov zadarmo. Jedná sa o doplnok do Firefox prehliadača. Vďaka nemu si viete veľmi rýchlo a jednoducho zistiť pozície vašej stránky na dané kľúčové slová nielen v Google, ale aj vo vyhľadávačoch Bing a Yahoo. Navyše, viete naraz pridať až 100 slov, takže ich tam nemusíte zadávať po jednom. Report si viete vyexportovať v .csv formáte a upraviť si ho tak v Exceli.

seonastroje5

Dôležité sú však nielen pozície, ale aj organická návštevnosť

U nás v agentúre na sledovanie pozícií používame nástroj Advanced Web Ranking a ešte ako doplnkový nástroj využívame náš vlastný interný nástroj, ktorý sme si sami naprogramovali na mieru.

Na jednej strane je síce fajn, že je vaša stránka na popredných pozíciách vo vyhľadávaní, ale zodpovedá tomu aj vaša návštevnosť z organického vyhľadávania?

Preto sledujeme aj štatistky z nástrojov ako Google Analytics, Google Webmaster Tools, Majestic SEO a rôzne ďalšie. Takto vidíme, koľko ľudí navštívilo webstránku len čisto z organického vyhľadávania. Ak si vytvoríte kvalitné SEO tak existuje pravdepodobnosť, že práve táto návštevnosť sa vám bude zvyšovať.

A aké nástroje nielen na sledovanie pozícii vašej stránky vo vyhľadávačoch používate vy? Podeľte sa s nami o skúsenosti v komentároch.

Tipy z nášho newslettra vás vystrelia vyššie v Google a získajú si srdcia vašich zákazníkov

A to najlepšie - sú úplne zdarma

Tiež nemáme radi SPAM a preto ho neposielame. Vaše údaje nikdy neposkytneme tretej strane.

Máte záujem získať viac zákazníkov z prirodzeného - organického - neplateného Google?
Neviete prečo vám na stránku nik nechodí? Vieme vám pomôcť.
Naši SEO špecialisti sa s webmi kamarátia, a na základe dôkladnej analýzy vám povedia ako problém vyriešiť.
Stačí, ak ich kontaktujete prostredníctvom nezáväzného formulára.

Katarína Rusňáková
majteľka spoločnosti

„V priebehu 1 roka sme klientovi Union zvýšili návštevnosť webstránky o 51%, vďaka čomu im narástli tržby o 123%. Ako môžem pomôcť vám?“

Získajte SEO audit a workshop na mieru ZDARMA!

    Informácie o spracovávaní osobných údajov

    V našom blogu sa toho ukrýva oveľa viac. Páčia sa vám informácie, ktoré u nás môžete nájsť? Radi vám ich budeme 1x do mesiaca posielať na mail.

    Stačí, ak sa prihlásite na odber nášho newslettera.

    Tiež nemáme radi SPAM a preto ho neposielame. Vaše údaje nikdy neposkytneme tretej strane.