gonzales v kategórii Online marketing Prípadové štúdie SEO

Prípadová štúdia DentalPlus: SEO a Linkbuilding

Chcete zvýšiť počet kľúčových slov na prvej stránke vyhľadávania v Google.sk o viac ako 100 %? Chcete zvýšiť hodnoty PageRank svojej webstránky? Chcete pozdvihnúť svoju organickú návštevnosť o viac ako 100 %?
Prípadová štúdia DentalPlus: SEO a Linkbuilding

Chcete zvýšiť počet kľúčových slov na prvej stránke vyhľadávania v Google.sk o viac ako 100 %?

Chcete zvýšiť hodnoty PageRank svojej webstránky?

Chcete pozdvihnúť svoju organickú návštevnosť o viac ako 100 %?

 

Čo klientovi DentalPlus priniesla spolupráca s RUonline?:

– zvýšili sme počet kľúčových slov v TOP 5 vo vyhľadávaní Google zo 6 na 14,

 zvýšili sme počet kľúčových slov na prvej stránke v Google z 11 na 22,

 zvýšili sme organickú návštevnosť web stránky o viac ako 100 %,

 zvýšili sme hodnoty PageRank klientovej webstránky.

 

Začiatok a cieľ spolupráce

Stomatologická ambulancia DentalPlus nás v roku 2008 oslovila s možnosťou spolupráce v oblasti našich SEO služieb. Ešte v danom roku bol vypracovaný a implementovaný SEO OnPage dokument. K spolupráci sme sa vrátili na jeseň 2011 s víziou rozsiahlej spolupráce, ktorá pozostáva z komplexných SEO OffPage služieb. Pre ich veľkú úspešnosť pracujeme s klientom aktívne doteraz. Hlavným cieľom bolo dostať túto ambulanciu na popredné miesta vo vyhľadávaní na väčšinu relevantných kľúčových slov a zvyšovať tým i hodnotu PageRank a nepriamo budovať povedomie jej značky na internete.

Priebeh spolupráce

Ako je vyššie uvedené, naša spolupráca s klientom DentalPlus bola rozdelená do dvoch časových úsekov. V roku 2008 sme pracovali na SEO OnPage optimalizácii a v roku 2011 sme začali spolupracovať v oblasti Linkbuildingu. Linkbuilding je službou zameranou na  zabezpečenie top pozícií vo vyhľadávaní Google. Okrem toho pozitívne vplýva na hodnoty PageRank, zvyšuje jeho hodnotu. Táto služba pre klienta pozostáva najmä z budovania siete jednosmerných aj obojstranných spätných odkazov a z písania a publikovania malých podporným PR článkov. Linky sme menili najmä s partnerskými stránkami s vyšším PageRankom, alebo so stránkami s tematicky zaujímavým obsahom podobným klientovej webstránke. Samozrejmosťou bola aj registrácia klientovej webstránky do slovenských katalógov.

Výsledok spolupráce

Po dvoch rokoch a ostatných siedmych mesiacoch aktívnej spolupráce sa nám vďaka On page SEO a Linkbuildingu podarilo dosiahnuť takýto posun v pozíciách kľúčových slov vo vyhľadávaní Google.sk:

p

Obr. č.1: Vývoj pozícií kľúčových slov

Ako je z obrázku vidieť, z pôvodných pozícií vo východiskovom reporte k 6.10.2011 pred začatím Linkbuildingu bola väčšina kľúčových slov mimo TOP 10 v organickom vyhľadávaní. K 5.6.2012 sa nám behom 7 mesiacov intenzívnej spolupráce s klientom podarilo dostať do prvej desiatky v Google.sk 22 kľúčových slov, z toho viac ako polovicu, 14, rovno do TOP 5.

Ďalej sa nám podarilo zvýšiť hodnotu PageRank-u pre väčšinu klientových podstránok. Za husársky kúsok možno považovať zvýšenie PageRank-u podstránky „Zubné korunky a mostíky“ z hodnoty 0 na 3! Obrázok č.2 nám znázorňuje vývoj PageRank-u z pôvodných hodnôt v roku 2011 na aktuálne hodnoty:

pp

Obr. 3: PageRank homepage a hl. podstránok

 

Dole uvedený graf znázorňuje vývoj organickej návštevnosti web stránky www.dentalplus.sk od októbra 2011 (pred začatím spolupráce s RUonline) až do konca júna 2012. (obr.3):

 

ppp

Obr. 3: Vývoj organickej návštevnosti

Ako je z hore uvedeného obrázku vidieť, organickú návštevnosť sa nám podarilo zvýšiť viac ako dvojnásobne, a to sa týka iba sledovaného obdobia za ostatných 7 mesiacov. S takmer 100 % tnou pravdepodobnosťou bude daná návštevnosť naďalej kontinuálne rásť.

 

Chcete zvýšiť i vy návštevnosť webstránky a predaj z nej? Chcete byť o krok vpred v porovnaní s Vašou konkurenciou? Kontaktujte nás!

 

Autor: Ing. Ľuboš Oláh, Online marketing specialist

Tipy z nášho newslettra vás vystrelia vyššie v Google a získajú si srdcia vašich zákazníkov

A to najlepšie - sú úplne zdarma

Tiež nemáme radi SPAM a preto ho neposielame. Vaše údaje nikdy neposkytneme tretej strane.

Máte záujem, aby vaša webstránka začala konečne zarábať?
Neviete prečo vám na stránku nik nechodí? Vieme vám pomôcť.
Naši SEO špecialisti sa s webmi kamarátia, a na základe dôkladnej analýzy vám povedia ako problém vyriešiť.
Stačí, ak ich kontaktujete prostredníctvom nezáväzného formulára.

Katarína Rusňáková
majteľka spoločnosti

„V priebehu 1 roka sme klientovi Union zvýšili návštevnosť webstránky o 51%, vďaka čomu im narástli tržby o 123%. Ako môžem pomôcť vám?“

Nechajte nám na seba kontakt a do 24 hodín sa vám ozveme.

    Informácie o spracovávaní osobných údajov

    V našom blogu sa toho ukrýva oveľa viac. Páčia sa vám informácie, ktoré u nás môžete nájsť? Radi vám ich budeme 1x do mesiaca posielať na mail.

    Stačí, ak sa prihlásite na odber nášho newslettera.

    Tiež nemáme radi SPAM a preto ho neposielame. Vaše údaje nikdy neposkytneme tretej strane.