gonzales v kategórii Web

Predávajte online s e-shop aplikáciou na Facebook-u

Predávajte online s e-shop aplikáciou na Facebook-u

Sociálne siete prežívajú v týchto dňoch asi jeden z ich najväčších boomov. Facebook sa chystá zaviesť službu videochat v spolupráci s partnerom Skype, Google testuje svoju novú vlastnú sociálnu sieť Google+. A tak sme sa my v spoločnosti RUonline rozhodli otestovať a vytvoriť vlastný e-shop na Facebook-u pomocou aplikácie Click4Webstore.

Ide o veľmi jednoduchý software, ktorý zabezpečuje inštaláciu, administráciu a správu takéhoto e-shopu priamo na firemnej alebo fanúšikovskej stránke na Facebook-u. Služba je rozdelená do dvoch základných balíčkov. Prvý je kompletne zdarma pre maximálne 15 tovarov ale bez obmedzenia služieb a funkcií, ktoré daná aplikácia Click4Webstore prináša. Priestor na serveri je limitovaný na 1 GB.  Druhý balík – Premium – je bez akéhokoľvek obmedzenia ponúkaných tovarov (priestor na serveri – 2 GB) prostredníctvom Facebook e-shopu, ale za poplatok 3,32 EUR + DPH  na mesiac – čo pri spoločnostiach, ktoré sa snažia využiť Facebook nielen ako miesto pre svoje firemné stránky, je skutočne malý náklad. Obchodníci síce prostredníctvom týchto firemných a fanúšikovských stránok združujú svojich priaznivcov a fanúšikov, ale aby tento potenciál otočili vo svoj prospech a premenili na potenciálny zisk, to je už pre ne značný problém. Možnosťou riešenia tohto problému je konečne e-shop, ktorý je 100 % integrovaný do Facebook rozhrania. Potenciálni zákazníci e-shopu, ako aj spoločnosť, neopúšťajú známe prostredie Facebook-u, ale naopak, popri chatovaní s priateľmi a známymi si môžu pohodlne nakúpiť a vykonať celú obchodnú transakciu priamo na vlastnom osobnom profile na Facebook-u bez toho, aby si museli daný produkt hľadať niekde na internete.

Obrázok č. 1

eshopSEOfotoNEW-300x182

 

Ako sme spomínali v úvode tohto blogu, o vytvorenie e-shopu prostredníctvom aplikácie Click4Webstore sme sa pokúsili aj my a podarilo sa (viď. Obrázok č. 1) :). Ihneď po ukončení počiatočných administratívnych a inštalačných krokov sa nám na našej SEO – Search Engine Optimization firemnej stránke na Facebook-u vytvorila záložka odkazujúca na eshop pre našich „zákazníkov“. Veľmi rýchlo a ľahko sa dali nastaviť záležitosti týkajúce sa tovarov, ich zatriedenia do jednotlivých kategórií, otázky poštovného a balného, obchodné i platobné podmienky (viď. Obrázok č. 2). Samozrejmosťou je možnosť sledovania a analýzy návštevnosti e-shopu a tak si následne vypočítať našu efektívnosť a poprípade zmeniť alebo nastaviť ďalšie marketingové a obchodné taktiky. Nechýbajú ani podrobné informácie a návod ako si tento e-shop vylepšiť a maximálne zoptimalizovať. Ak si do toho ešte pridáme možnosť propagovať našu firemnú stránku a teda aj e-shop nástrojom – online reklama na Facebook-u, vzniká nám tak veľmi zaujímavý a unikátny marketingový nástroj v online prostredí, ktoré môžeme zadefinovať ako „facebook marketing“,  resp. „social media marketing“.

Obrázok č. 2

eshopSEOfoto2-300x241

 

Ďalším výrazným benefitom aplikácie Click4Webstore je možnosť importovania tovarov a služieb zo súčasných klasických e-shopov prevádzkovaných mimo Facebook na novovytvorený e-shop na Facebook-u.

Na strane druhej sme sa stretli aj s jedným markantným negatívom. Celá aplikácia je prioritne určená pre spoločnosti ponúkajúce hmotné spotrebné tovary, čo naše služby samozrejme nie sú.  Celý nastavovací proces je predpripravený na kusy a parametre týchto tovarov s možnosťou stanovenia jednej bežnej a jednej akciovej ceny. Pre kustomizované služby, ako je napríklad konkrétny výber PPC kampane, tam veľké možnosti na realizáciu a stanovenie cenotvorby nie sú.

Čo dodať na záver? Možnosť bezplatného založenia e-shopu na najznámejšej a najnavštevovanejšej sociálnej sieti na svete má celý rad výhod a príležitostí, jednak pre obchodníkov a spoločnosti, ktorí chcú ponúkať svoje tovary a služby online, ako aj pre spotrebiteľov a zákazníkov, ktorí pravidelne a takmer každodenne trávia svoj voľný čas na Facebook-u.

Je otázkou času s čím prelomovým prídu sociálne siete v blízkej budúcnosti. Očakávaná nová konkurencia od Google môže celý tento proces radikálne urýchliť.

.

 

Autor: Ing. Ľuboš Oláh, Sales & Online marketing, 

Tipy z nášho newslettra vás vystrelia vyššie v Google a získajú si srdcia vašich zákazníkov

A to najlepšie - sú úplne zdarma

Tiež nemáme radi SPAM a preto ho neposielame. Vaše údaje nikdy neposkytneme tretej strane.

Máte záujem, aby vaša webstránka začala konečne zarábať?
Neviete prečo vám na stránku nik nechodí? Vieme vám pomôcť.
Naši SEO špecialisti sa s webmi kamarátia, a na základe dôkladnej analýzy vám povedia ako problém vyriešiť.
Stačí, ak ich kontaktujete prostredníctvom nezáväzného formulára.

Katarína Rusňáková
majteľka spoločnosti

„V priebehu 1 roka sme klientovi Union zvýšili návštevnosť webstránky o 51%, vďaka čomu im narástli tržby o 123%. Ako môžem pomôcť vám?“

Nechajte nám na seba kontakt a do 24 hodín sa vám ozveme.

    Informácie o spracovávaní osobných údajov

    V našom blogu sa toho ukrýva oveľa viac. Páčia sa vám informácie, ktoré u nás môžete nájsť? Radi vám ich budeme 1x do mesiaca posielať na mail.

    Stačí, ak sa prihlásite na odber nášho newslettera.

    Tiež nemáme radi SPAM a preto ho neposielame. Vaše údaje nikdy neposkytneme tretej strane.