gonzales v kategórii Online marketing SEO Web

Google update vs. naši klienti

V uplynulom mesiaci sa často skloňovali slová, ako Penguin, či Panda v súvislosti so SEO a výmenou odkazov. Viete, čo vlastne znamená pomenovanie týchto, za iných okolností milých zvierat?
Google update vs. naši klienti

V uplynulom miesiaci sa často skloňovali slová, ako Penguin, či Panda v súvislosti so SEO a výmenou odkazov. Viete, čo vlastne znamená pomenovanie týchto, za iných okolností milých zvierat? Jedná sa o Google Update, ktoré ovplyvňujú algoritmus indexovania a hodnotenia stránok. V prvom rade je dôležité pochopiť, o čo vlastne ide.

 

panda-penguin

 

 

 

Google Penguin

 

Aktualizácia algoritmu, ktorá sa zameriava na preoptimalizáciu (vysoké percento kľúčových slov v obsahu) webových stránok, diverzifikáciu anchor textov, nezdravé a nekvalitné odkazové portfólio. Weby s nedoriešeným alebo nekompletným SEO OnPage strácali svoje pozície. Unikátny obsah naďalej zohráva dôležitú úlohu. Pozície padali aj tým, ktorí svoj web neaktualizovali a nepridávali žiadny obsah. Google zasahuje veľmi tvrdo proti zakázaným technikám (SEO Spam alebo Black hat SEO). Update bol vypustený tesne pred polnocou 22.5.2013 a jeho účinky sa prejavili takmer ihneď.

 

Google Panda

 

Tento update predstavuje zmenu algoritmu hodnotenia PageRanku, ktorý bol spustený vo Februári 2011. Zmena bola zameraná na zníženie PageRanku web stránok s nekvalitným, či duplicitným obsahom. Zameriavala sa taktiež na weby, ktoré mali/majú vysoké percento reklám v porovnaní s obsahom. Panda update odmeňuje weby  s veľkým množstvom kvalitného a unikátneho obsahu. V prípade, že neviete, ako tvoriť kvalitný obsah, pozrite si týchto 7 tipov pre tvorbu kvalitného obsahu.

 

Ako robiť SEO po Penguin 2.0?

 

Google bude podporovať každého, kto tvrdo pracuje na zaujímavom, kvalitnom a unikátnom obsahu na svojom webe. Toto však nie je nič nové a SEO optimalizácia sa v tomto smere nezmenila. Cieľom algoritmu je poskytnúť dobré pozície takým web stránkam, ktoré si to zaslúžia. Pomôže vám, ak:

–          máte zdravé portfólio odkazov (relevantnosť a kvalita odkazov, prirodzený počet odkazov, diverzifikácia anchor textov)

–          máte sociálne pluginy tam, kde publikujete obsah a zjednodušte zdieľanie. Zdieľainie obsahu je signál, že tvoríte zaujímavý a úspešný obsah.

–          píšete blogy, porovnávate, poskytujete pomoc, tvoríte infografiky, návody a postupy, ktoré pomáhajú užívateľom nájsť odpovede na ich otázky

 

Webmaster tools – dištancovanie sa od odkazov

 

Dištancovanie sa od odkazov umožňuje nahrať súbor s doménami, či stránkami, kde sa nachádzajú Vaše spätné odkazy. Po tom, ako nahráte tento súbor, Google pošle crawlerov a pokiaľ vyhodnotí, že sú tieto odkazy nevhodné, začne ich ignorovať. Nie je to nič zložité, do súboru nahodíte zoznam adries a odošlete. Je to praktické a nezaberá to veľa času. Ušetrí Vám to prácu a nebudete tak musieť oslovovať jednotlivé stránky, aby manuálne stiahli Vaše odkazy.

 

Penguin a naši klienti

 

Naši klienti sa nemusia báť, že ich po tejto (alebo akejkoľvek ďalšej) aktualizácií algoritmu Google penalizuje. Tieto zmeny v algoritmoch sú v súlade s našou koncepciou kvalitnej SEO Optimalizácie. Náš linkbuilding buduje dlhodobé pozície a zdravý odkazový profil. Nevykonávame žiadne podvodné praktiky pri výmene odkazov.

 

Ako Vás ovplyvnil Penguin 2.0? Podeľte sa s Vašimi skúsenosťami. Padli Vám pozície? Kontaktujte nás, radi Vám pomôžeme naspäť na vrcholné pozície.

 

Autor: Mgr. Matej Lančarič, online marketing specialist

Tipy z nášho newslettra vás vystrelia vyššie v Google a získajú si srdcia vašich zákazníkov

A to najlepšie - sú úplne zdarma

Tiež nemáme radi SPAM a preto ho neposielame. Vaše údaje nikdy neposkytneme tretej strane.

Máte záujem, aby vaša webstránka začala konečne zarábať?
Neviete prečo vám na stránku nik nechodí? Vieme vám pomôcť.
Naši SEO špecialisti sa s webmi kamarátia, a na základe dôkladnej analýzy vám povedia ako problém vyriešiť.
Stačí, ak ich kontaktujete prostredníctvom nezáväzného formulára.

Katarína Rusňáková
majteľka spoločnosti

„V priebehu 1 roka sme klientovi Union zvýšili návštevnosť webstránky o 51%, vďaka čomu im narástli tržby o 123%. Ako môžem pomôcť vám?“

Nechajte nám na seba kontakt a do 24 hodín sa vám ozveme.

    Informácie o spracovávaní osobných údajov

    V našom blogu sa toho ukrýva oveľa viac. Páčia sa vám informácie, ktoré u nás môžete nájsť? Radi vám ich budeme 1x do mesiaca posielať na mail.

    Stačí, ak sa prihlásite na odber nášho newslettera.

    Tiež nemáme radi SPAM a preto ho neposielame. Vaše údaje nikdy neposkytneme tretej strane.