gonzales v kategórii Online marketing SEO Web

Google update vs. naši klienti

V uplynulom mesiaci sa často skloňovali slová, ako Penguin, či Panda v súvislosti so SEO a výmenou odkazov. Viete, čo vlastne znamená pomenovanie týchto, za iných okolností milých zvierat?
Google update vs. naši klienti

V uplynulom miesiaci sa často skloňovali slová, ako Penguin, či Panda v súvislosti so SEO a výmenou odkazov. Viete, čo vlastne znamená pomenovanie týchto, za iných okolností milých zvierat? Jedná sa o Google Update, ktoré ovplyvňujú algoritmus indexovania a hodnotenia stránok. V prvom rade je dôležité pochopiť, o čo vlastne ide.

 

panda-penguin

 

 

 

Google Penguin

 

Aktualizácia algoritmu, ktorá sa zameriava na preoptimalizáciu (vysoké percento kľúčových slov v obsahu) webových stránok, diverzifikáciu anchor textov, nezdravé a nekvalitné odkazové portfólio. Weby s nedoriešeným alebo nekompletným SEO OnPage strácali svoje pozície. Unikátny obsah naďalej zohráva dôležitú úlohu. Pozície padali aj tým, ktorí svoj web neaktualizovali a nepridávali žiadny obsah. Google zasahuje veľmi tvrdo proti zakázaným technikám (SEO Spam alebo Black hat SEO). Update bol vypustený tesne pred polnocou 22.5.2013 a jeho účinky sa prejavili takmer ihneď.

 

Google Panda

 

Tento update predstavuje zmenu algoritmu hodnotenia PageRanku, ktorý bol spustený vo Februári 2011. Zmena bola zameraná na zníženie PageRanku web stránok s nekvalitným, či duplicitným obsahom. Zameriavala sa taktiež na weby, ktoré mali/majú vysoké percento reklám v porovnaní s obsahom. Panda update odmeňuje weby  s veľkým množstvom kvalitného a unikátneho obsahu. V prípade, že neviete, ako tvoriť kvalitný obsah, pozrite si týchto 7 tipov pre tvorbu kvalitného obsahu.

 

Ako robiť SEO po Penguin 2.0?

 

Google bude podporovať každého, kto tvrdo pracuje na zaujímavom, kvalitnom a unikátnom obsahu na svojom webe. Toto však nie je nič nové a SEO optimalizácia sa v tomto smere nezmenila. Cieľom algoritmu je poskytnúť dobré pozície takým web stránkam, ktoré si to zaslúžia. Pomôže vám, ak:

–          máte zdravé portfólio odkazov (relevantnosť a kvalita odkazov, prirodzený počet odkazov, diverzifikácia anchor textov)

–          máte sociálne pluginy tam, kde publikujete obsah a zjednodušte zdieľanie. Zdieľainie obsahu je signál, že tvoríte zaujímavý a úspešný obsah.

–          píšete blogy, porovnávate, poskytujete pomoc, tvoríte infografiky, návody a postupy, ktoré pomáhajú užívateľom nájsť odpovede na ich otázky

 

Webmaster tools – dištancovanie sa od odkazov

 

Dištancovanie sa od odkazov umožňuje nahrať súbor s doménami, či stránkami, kde sa nachádzajú Vaše spätné odkazy. Po tom, ako nahráte tento súbor, Google pošle crawlerov a pokiaľ vyhodnotí, že sú tieto odkazy nevhodné, začne ich ignorovať. Nie je to nič zložité, do súboru nahodíte zoznam adries a odošlete. Je to praktické a nezaberá to veľa času. Ušetrí Vám to prácu a nebudete tak musieť oslovovať jednotlivé stránky, aby manuálne stiahli Vaše odkazy.

 

Penguin a naši klienti

 

Naši klienti sa nemusia báť, že ich po tejto (alebo akejkoľvek ďalšej) aktualizácií algoritmu Google penalizuje. Tieto zmeny v algoritmoch sú v súlade s našou koncepciou kvalitnej SEO Optimalizácie. Náš linkbuilding buduje dlhodobé pozície a zdravý odkazový profil. Nevykonávame žiadne podvodné praktiky pri výmene odkazov.

 

Ako Vás ovplyvnil Penguin 2.0? Podeľte sa s Vašimi skúsenosťami. Padli Vám pozície? Kontaktujte nás, radi Vám pomôžeme naspäť na vrcholné pozície.

 

Autor: Mgr. Matej Lančarič, online marketing specialist

Tipy z nášho newslettra vás vystrelia vyššie v Google a získajú si srdcia vašich zákazníkov

A to najlepšie - sú úplne zdarma

Tiež nemáme radi SPAM a preto ho neposielame. Vaše údaje nikdy neposkytneme tretej strane.

Máte záujem získať viac zákazníkov z prirodzeného - organického - neplateného Google?
Neviete prečo vám na stránku nik nechodí? Vieme vám pomôcť.
Naši SEO špecialisti sa s webmi kamarátia, a na základe dôkladnej analýzy vám povedia ako problém vyriešiť.
Stačí, ak ich kontaktujete prostredníctvom nezáväzného formulára.

Katarína Rusňáková
majteľka spoločnosti

„V priebehu 1 roka sme klientovi Union zvýšili návštevnosť webstránky o 51%, vďaka čomu im narástli tržby o 123%. Ako môžem pomôcť vám?“

Získajte SEO audit a workshop na mieru ZDARMA!

    Informácie o spracovávaní osobných údajov

    V našom blogu sa toho ukrýva oveľa viac. Páčia sa vám informácie, ktoré u nás môžete nájsť? Radi vám ich budeme 1x do mesiaca posielať na mail.

    Stačí, ak sa prihlásite na odber nášho newslettera.

    Tiež nemáme radi SPAM a preto ho neposielame. Vaše údaje nikdy neposkytneme tretej strane.