gonzales v kategórii Online marketing SEO

Google Places – optimalizácia pre miestne firmy

Vedeli ste, že až 97 % zákazníkov vyhľadáva miestne firmy online? Ak podnikáte na lokálnej báze alebo ponúkate služby a/alebo tovary vo svojej pobočke, je tu pre Vás jedinečná miestna platforma od spoločnosti Google – Miesta Google pre firmy.
Google Places – optimalizácia pre miestne firmy

Vedeli ste, že až 97 % zákazníkov vyhľadáva miestne firmy online? Ak podnikáte na lokálnej báze alebo ponúkate služby a/alebo tovary vo svojej pobočke, je tu pre Vás jedinečná miestna platforma od spoločnosti Google – Miesta Google pre firmy. Postup je jednoduchý a je to navyše celé ZADARMO! Tak neváhajte a prepojte svojich lokálnych zákazníkov so svojím biznisom. My v RUonline sme si taktiež otestovali a vytvorili svoj lokálny profil pre Bratislavu a naše SEO služby.

 

Ako na to?

 

1. Prvým potrebným krokom je registrácia alebo prihlásenie sa (pokiaľ máte aktívny a funkčný Google účet) do služby „Miesta Google“. To, či Vaša podporná lokálna stránka už funguje, si môžete zistiť sami cez Google vyhľadávanie v sekcii „mapy“. V drvivej väčšine prípadov je ale nutná registrácia na konkrétnu emailovú adresu a heslo.

 

2. Samotná registrácia je rozdelená do niekoľkých krokov. V prvom kroku zadáte svoje základné informácie, oblasti pôsobenia, otváracie hodiny, ďalej nastavíte možnosti platby, vložíte fotografie a videá atď. Nezabudnite uverejniť link na svoju hlavnú firemnú web stránku.

 

3. V druhom kroku je potrebné daný profil verifikovať, a teda overiť vlastníctvo a správnosť daného profilu. Google ponúka tri možnosti overenia – telefonicky, SMSkou alebo korešpondečným lístkom. Ruonline využila možnosť SMS verifikácie a proces prebehol rýchlo, pohodlne a bez problémov.

 

4. Podľa spôsobu verifikácie treba následne čakať na potvrdenie a overenie Vášho účtu, čo v našom prípade prebehlo behom cca 15 minút. Po úspešnom dokončení tohto kroku je Váš profil aktívny a mal by sa zobrazovať v každom relevantnom vyhľadávaní.

 

Ak nie ste spokojný so svojou pozíciou na vybrané kľúčové slovo, zoptimalizujte si svoju lokálnu stránku v maximálnej možnej miere. Kľúčové slovo si vložte všade tam, kde sa bude dať, napríklad do názvu firmy, kategórie, popisu atď. Samozrejmosťou lokálnych stránok je aj možnosť vloženia recenzií a reakcií na ne od klientov/zákazníkov, možnosť vloženia niekoľkých fotiek a videí a v neposlednom rade podpora firemných marketingových kampaní vložením reklamného odkazu, textu alebo iného posolstva.

 

V RUonline sme postupovali podľa horeuvedených krokov a tu  je výsledok:

 

Vo vyhľadávaní sa zobrazujeme na pozícii TOP 4 na vysoko konkurenčné kľúčové slovo „SEO Bratislava“, a to je náš profil v prevádzke iba necelý týždeň!

RUonline lokálna stránka vo vyhľadávaní na slovo „SEO Bratislava“:

h

RUonline profil na našej lokálnej stránke so všetkými informáciami:

hh

Miesta Google sú ďalšou efektívnou možnosťou od Google, ako byť v online svete úspešným a viditeľným. SEO tak prekračuje hranice firemných stránok a jej použitie oveľa širšie. Môžeme len očakávať, s čím príde tento vyhľadávací kolos v najbližšej dobe …

 

 

Autor: Ing. Ľuboš Oláh, Sales & Online marketing

Tipy z nášho newslettra vás vystrelia vyššie v Google a získajú si srdcia vašich zákazníkov

A to najlepšie - sú úplne zdarma

Tiež nemáme radi SPAM a preto ho neposielame. Vaše údaje nikdy neposkytneme tretej strane.

Máte záujem, aby vaša webstránka začala konečne zarábať?
Neviete prečo vám na stránku nik nechodí? Vieme vám pomôcť.
Naši SEO špecialisti sa s webmi kamarátia, a na základe dôkladnej analýzy vám povedia ako problém vyriešiť.
Stačí, ak ich kontaktujete prostredníctvom nezáväzného formulára.

Katarína Rusňáková
majteľka spoločnosti

„V priebehu 1 roka sme klientovi Union zvýšili návštevnosť webstránky o 51%, vďaka čomu im narástli tržby o 123%. Ako môžem pomôcť vám?“

Nechajte nám na seba kontakt a do 24 hodín sa vám ozveme.

    Informácie o spracovávaní osobných údajov

    V našom blogu sa toho ukrýva oveľa viac. Páčia sa vám informácie, ktoré u nás môžete nájsť? Radi vám ich budeme 1x do mesiaca posielať na mail.

    Stačí, ak sa prihlásite na odber nášho newslettera.

    Tiež nemáme radi SPAM a preto ho neposielame. Vaše údaje nikdy neposkytneme tretej strane.