gonzales v kategórii Google Adwords Online marketing SEO

Google oslavuje 14.narodeniny!

Na rozdiel od našich českých bratov, až 98 % slovákov vyhľadáva cez Google.
Google oslavuje 14.narodeniny!

Zakladatelia  amerického gigantu Google – Larry Page a Sergey Brin zo Stanfordskej univerzity spôsobil revolúciu vo vyhľadávaní už pred štrnástimi rokmi – presne 27.septembra 1998. Od tohto obdobia Google prechádzal veľkými zmenami, základom sa však stalo organické „prirodzené“ vyhľadávanie na ktorom postavili aj unikátny reklamný systém Google Adwords. Zisk z platenej reklamy Google Adwords prináša takmer väčšinu ziskov, pričom v roku 2011 to bolo takmer 96 %.

V súčasnosti je Google známy nie len vďaka vyhľadávaniu, ale aj vďaka prelomu v Cloud computing, v softvérových riešeniach,  ake aj reklamných technikách. Milióny ľudí používa denne rôzne internetové aplikácie. Rôzne nástroje pre SEO, Google Analytics, Google webmaster tools, Google +, Google Calendar, Google Adwords – My client center, Google documents, Google translator, Google maps, YouTube, Android – to je len prierez služieb, ktoré denne využívame pri práci u nás v RUonline.

Ale vedeli ste, že Google má aj ďaľšie prelomové služby, ktoré nám môžu uľahčiť život, či pomôcť kreatívne myslieť  ? Pozrite si tu 10 top služieb Google, ktorým sa nedostala taká pozornosť ako by si zaslúžili.

Poznáte Google Doodle?

Logo v podobe Packmana, alebo v štýle Olympijských hier, aj toto „vychytávka do ktorej“ investujú milióny. Najaktuálnejšie logá Google za rok 2012 si môžete pozieť tu – Google Doodle 1012:

Google verzus Seznam – „česká fáma“

Na rozdiel od našich českých bratov, až 98 % slovákov vyhľadáva cez Google. Ešte dnes sa stretávame s fámami, že český Seznam má u našich bratov väčšinu, toto platilo naposledy v júli 2009, kedy mal český Seznam niečo do 60 % podielu vo vyhľadávaní, no pár mesiacov na to – v novembri 2009 prvý krát došlo k historickému vyrovnaniu podielu Seznamu s Google.cz a to 50 ku 50. V súčasnosti má český Google takmer 76 %.

StatCounter-search_engine-CZ-monthly-200901-201209

Viac štatistík o vyhľadávaní nájdete na www.statcounter.com.

Tipy z nášho newslettra vás vystrelia vyššie v Google a získajú si srdcia vašich zákazníkov

A to najlepšie - sú úplne zdarma

Tiež nemáme radi SPAM a preto ho neposielame. Vaše údaje nikdy neposkytneme tretej strane.

Máte záujem, aby vaša webstránka začala konečne zarábať?
Neviete prečo vám na stránku nik nechodí? Vieme vám pomôcť.
Naši SEO špecialisti sa s webmi kamarátia, a na základe dôkladnej analýzy vám povedia ako problém vyriešiť.
Stačí, ak ich kontaktujete prostredníctvom nezáväzného formulára.

Katarína Rusňáková
majteľka spoločnosti

„V priebehu 1 roka sme klientovi Union zvýšili návštevnosť webstránky o 51%, vďaka čomu im narástli tržby o 123%. Ako môžem pomôcť vám?“

Nechajte nám na seba kontakt a do 24 hodín sa vám ozveme.

    Informácie o spracovávaní osobných údajov

    V našom blogu sa toho ukrýva oveľa viac. Páčia sa vám informácie, ktoré u nás môžete nájsť? Radi vám ich budeme 1x do mesiaca posielať na mail.

    Stačí, ak sa prihlásite na odber nášho newslettera.

    Tiež nemáme radi SPAM a preto ho neposielame. Vaše údaje nikdy neposkytneme tretej strane.