gonzales v kategórii Google Adwords Online marketing SEO

Google oslavuje 14.narodeniny!

Na rozdiel od našich českých bratov, až 98 % slovákov vyhľadáva cez Google.
Google oslavuje 14.narodeniny!

Zakladatelia  amerického gigantu Google – Larry Page a Sergey Brin zo Stanfordskej univerzity spôsobil revolúciu vo vyhľadávaní už pred štrnástimi rokmi – presne 27.septembra 1998. Od tohto obdobia Google prechádzal veľkými zmenami, základom sa však stalo organické „prirodzené“ vyhľadávanie na ktorom postavili aj unikátny reklamný systém Google Adwords. Zisk z platenej reklamy Google Adwords prináša takmer väčšinu ziskov, pričom v roku 2011 to bolo takmer 96 %.

V súčasnosti je Google známy nie len vďaka vyhľadávaniu, ale aj vďaka prelomu v Cloud computing, v softvérových riešeniach,  ake aj reklamných technikách. Milióny ľudí používa denne rôzne internetové aplikácie. Rôzne nástroje pre SEO, Google Analytics, Google webmaster tools, Google +, Google Calendar, Google Adwords – My client center, Google documents, Google translator, Google maps, YouTube, Android – to je len prierez služieb, ktoré denne využívame pri práci u nás v RUonline.

Ale vedeli ste, že Google má aj ďaľšie prelomové služby, ktoré nám môžu uľahčiť život, či pomôcť kreatívne myslieť  ? Pozrite si tu 10 top služieb Google, ktorým sa nedostala taká pozornosť ako by si zaslúžili.

Poznáte Google Doodle?

Logo v podobe Packmana, alebo v štýle Olympijských hier, aj toto „vychytávka do ktorej“ investujú milióny. Najaktuálnejšie logá Google za rok 2012 si môžete pozieť tu – Google Doodle 1012:

Google verzus Seznam – „česká fáma“

Na rozdiel od našich českých bratov, až 98 % slovákov vyhľadáva cez Google. Ešte dnes sa stretávame s fámami, že český Seznam má u našich bratov väčšinu, toto platilo naposledy v júli 2009, kedy mal český Seznam niečo do 60 % podielu vo vyhľadávaní, no pár mesiacov na to – v novembri 2009 prvý krát došlo k historickému vyrovnaniu podielu Seznamu s Google.cz a to 50 ku 50. V súčasnosti má český Google takmer 76 %.

StatCounter-search_engine-CZ-monthly-200901-201209

Viac štatistík o vyhľadávaní nájdete na www.statcounter.com.

Tipy z nášho newslettra vás vystrelia vyššie v Google a získajú si srdcia vašich zákazníkov

A to najlepšie - sú úplne zdarma

Tiež nemáme radi SPAM a preto ho neposielame. Vaše údaje nikdy neposkytneme tretej strane.

Máte záujem získať viac zákazníkov z prirodzeného - organického - neplateného Google?
Neviete prečo vám na stránku nik nechodí? Vieme vám pomôcť.
Naši SEO špecialisti sa s webmi kamarátia, a na základe dôkladnej analýzy vám povedia ako problém vyriešiť.
Stačí, ak ich kontaktujete prostredníctvom nezáväzného formulára.

Katarína Rusňáková
majteľka spoločnosti

„V priebehu 1 roka sme klientovi Union zvýšili návštevnosť webstránky o 51%, vďaka čomu im narástli tržby o 123%. Ako môžem pomôcť vám?“

Získajte SEO audit a workshop na mieru ZDARMA!

    Informácie o spracovávaní osobných údajov

    V našom blogu sa toho ukrýva oveľa viac. Páčia sa vám informácie, ktoré u nás môžete nájsť? Radi vám ich budeme 1x do mesiaca posielať na mail.

    Stačí, ak sa prihlásite na odber nášho newslettera.

    Tiež nemáme radi SPAM a preto ho neposielame. Vaše údaje nikdy neposkytneme tretej strane.