Roman Drozd v kateg├│rii Pr├şpadov├ę ┼ít├║die

Ako sme pomohli pr├şrodnej ochrane proti v├şrusom 6-n├ísobne zdvihn├║┼ą n├ív┼ítevnos┼ą – Pr├şpadov├í ┼ít├║dia Virostop

Ako sme pomohli pr├şrodnej ochrane proti v├şrusom 6-n├ísobne zdvihn├║┼ą n├ív┼ítevnos┼ą – Pr├şpadov├í ┼ít├║dia Virostop

Ako online SEO agent├║ra u┼ż dlh┼íiu dobu spolupracujeme s firmou Herb – Pharma Sk, s.r.o., ktor├í je v├Żrobcom a dod├ívate─żom pr├şrodn├Żch v├Ż┼żivov├Żch doplnkov a ┼ípeci├ílnej kozmetiky.

Pred rokom sme sa s klientom dohodli na nastaven├ş marketingovej SEO kampane so zameran├şm sa na zvidite─żnenie ich matersk├ęho webu zameran├ęho na ┼ípeci├ílnu v├Żrobkov├║ radu ÔÇ×VirostopÔÇť, a posun na popredn├ę poz├şcie v Google.

Pre z├íkazn├şka boli d├┤le┼żit├ę k─ż├║─Źov├ę slov├í svojej zna─Źky, a t├Żmi bola kombin├ícia ÔÇťvirostopÔÇŁ a ÔÇťviro stopÔÇŁ.

─Äal┼í├şm cie─żom bolo zvidite─żni┼ą produkty pri vyh─żad├ívan├ş na s├║visiace, ale v┼íeobecnej┼íie k─ż├║─Źov├ę slov├í ako ÔÇťcistus creticusÔÇŁ, ─Źo je l├ítka obsiahnut├í v produktoch, alebo ÔÇťochrana pred koronav├şrusomÔÇŁ, ─Źo je vlastne rie┼íenie, ktor├ę tieto produkty poskytuj├║.

V├Żsledky v skratke:

Za 12 mesiacov spolupr├íce, ─Źo predstavuje ide├ílnu d─║┼żku be┼żnej SEO kampane, sa n├ím podarilo dosiahnu┼ą pekn├ę v├Żsledky (porovnanie obdob├ş 12/2020 – 03/2021 verzus 12/2021 – 03/2022):

 • 6-n├ísobn├Ż n├írast organickej n├ív┼ítevnosti
 • posun 6 k─ż├║─Źov├Żch slov na 1. stranu v Googli (vo v├Żsledku dokonca pred siln├Żmi str├ínkami lek├írn├ş)
 • 15-n├ísobn├Ż n├írast dosiahnutia splnen├Żch cie─żov, ─Źo v na┼íom pr├şpade bolo kliknutie na tla─Źidlo n├íkupu v partnersk├Żch obchodoch

Virostop ako okam┼żit├í ochrana proti COVID-19

Produkty Virostop predstavuj├║ ├║─Źinn├║ ochranu ─Źloveka pred v├şrusmi a s├║ obzvl├í┼í┼ą n├ípomocn├ę v ─Źasoch pand├ęmie Covid-u. Cel├í v├Żrobkov├í rada pozost├íva z viacer├Żch typov v├Żrobkov: pastilky, kapsule, ├║stny sprej, nosov├Ż sprej, kvapky a dezinfek─Źn├Ż g├ęl.

Virostop Ochrana proti koronav├şrusu

Ke─Ć┼że v┼íetky v├Żrobky Virostop s├║ vyroben├ę z pr├şrodn├Żch l├ítok a nez├ívisl├ę ┼ít├║die preuk├ízali ich efekt├şvny ├║─Źinok v ochrane proti v├şrusom, vr├ítane koronav├şrusu SARS-CoV-2, bolo pre n├ís v├Żzvou a rados┼ąou sa pusti┼ą do zlep┼íovania v├Żsledkov a zvidite─żnenie┬á klienta aj v online svete.┬á

─îo predstavovala na┼ía SEO strat├ęgia

Cel├í spolupr├íca s na┼íimi z├íkazn├şkmi za─Ź├şna d├┤slednou pr├şpravou. Znamen├í to zmapovanie aktu├ílnej situ├ície oh─żadom technick├ęho stavu webstr├ínok klienta, potenci├ílu jeho produktov a slu┼żieb na slovenskom trhu a ich aktu├ílne zameranie pre relevantn├ę k─ż├║─Źov├ę slov├í.

Konkr├ętne na┼ía efekt├şvna SEO strat├ęgia pre zv├Ż┼íenie vyh─żad├ívanosti str├ínok klientov v Google pozost├íva z nieko─żk├Żch d├┤le┼żit├Żch prvkov:

 • Anal├Żza k─ż├║─Źov├Żch slov, ktor├í sa odv├şja z obsahu existuj├║cich web str├ínok z├íkazn├şka a tie┼ż samotn├Żch produktov. Pozna┼ą tieto k─ż├║─Źov├ę slov├í je d├┤le┼żit├ę kv├┤li ich zisteniu ich objemu mesa─Źn├ęho vyh─żad├ívania v Google.
 • SEO Audit – technick├í anal├Żza stavu webov├Żch str├ínok, ich stavu index├ície a r├Żchlosti, vr├ítane zhodnotenia On-Page optimaliz├ície.
 • Linkbuilding, ─Źi┼że tvorba sp├Ątn├Żch odkazov.

Anal├Żza k─ż├║─Źov├Żch slov

Spr├ívna SEO strat├ęgia mus├ş, ako neoddelite─żn├║ s├║─Źas┼ą, obsahova┼ą aj anal├Żzu a defin├şciu cie─żov├Żch k─ż├║─Źov├Żch slov. Je to n├ístroj, ktor├Ż je z├íkladom pre stanovenie marketingov├ęho cie─ża pre SEO. Pre─Źo?

Aj be┼żec, ktor├Ż sa pripravuje na svoje vrcholn├ę podujatie, vie, na ak├║ d─║┼żku trate ide preteka┼ą a ak├Ż bude jeho pl├ínovan├Ż v├Żsledn├Ż ─Źas. Pod─ża toho mu vie tr├ęner pripravi┼ą presn├Ż tr├ęningov├Ż pl├ín a harmonogram cvi─Źen├ş a tie┼ż d─║┼żku pr├şpravy.

Presne tak├Żmto sp├┤sobom poskytuje Online Toro SEO slu┼żby svojim z├íkazn├şkom. Po definovan├ş t├Żch spr├ívnych k─ż├║─Źov├Żch slov vieme:

 • ak├Ż je ich mesa─Źn├Ż po─Źet vyh─żad├ívan├ş v Google
 • ak├í siln├í je konkurencia n├í┼ího z├íkazn├şka v Googli
 • ako dlho m├┤┼że trva┼ą presadi┼ą sa a dosta┼ą sa na prv├║ stranu, ─Źi a┼ż na prv├ę miesto ur─Źen├ę pre organick├Ż v├Żsledok v Googli
 • ak├Ż je predpokladan├Ż finan─Źn├Ż v├Żsledok v├Żkonu str├ínok po dosiahnut├ş cie─ża SEO kampane

SEO audit/ optimalizácia

Z├íkladom pr├şpravy ka┼żd├ęho webu pre jeho dobr├ę umiestnenie vo vyh─żad├íva─Źoch na popredn├Żch miestach je jeho technick├í str├ínka. Technick├Ż audit preveril celkov├║ funk─Źnos┼ą web str├ínky, ako aj jej kvality v parametroch, ako s├║:

 • Stav sk├│re parametrov Core Web Vitals
 • Hodnotenie celkovej r├Żchlosti na─Ź├ştania str├ínok klienta
 • 404 chyby, tzv. ch├Żbaj├║ce str├ínky, resp. ch├Żbaj├║ce prepojenia

D├┤le┼żit├Żmi bodmi bola hlavne implement├ícia z├şskan├Żch k─ż├║─Źov├Żch slov do relevantn├Żch tagov ako je Meta Title, Meta Description, H1 – H3, ─Źi┼że nadpisy a do textov str├ínok.

Podarilo sa n├ím tie┼ż zoptimalizova┼ą r├Żchlos┼ą na─Ź├ştania str├ínok vo vyh─żad├íva─Źi. Je to d├┤le┼żit├Ż faktor nielen pre zlep┼íenie sk├║senosti a dojmu pre u┼ż├şvate─żov so str├ínkami. Od roku 2021 je r├Żchlos┼ą na─Ź├ştania str├ínok i d├┤le┼żit├Żm parametrom pre z├şskanie lep┼íej poz├şcie v Google.

Linkbuilding, resp. budovanie sp├Ątn├Żch odkazov

Najefekt├şvnej┼íou formou budovania spo─żahliv├Żch a relevantn├Żch sp├Ątn├Żch odkazov, tzv. linkov je obsahov├Ż marketing, t.j. publikovanie zauj├şmav├Żch a obsahovo bohat├Żch informa─Źn├Żch ─Źl├ínkov. V dne┼ínej dobe algoritmus Google, ale i ostatn├Żch vyh─żad├íva─Źov, napriek v┼íetk├Żm updatom a ├║prav├ím uprednost┼łuje str├ínky so siln├Żm odkazov├Żm portf├│liom.

Na ko─żko vyh─żad├ívan├ş sa Virostop zobrazoval v Google?

Po definovan├ş potenci├ílu webu, t. j. mno┼żstva relevantn├Żch vyh─żad├ívan├ş za mesiac sme si spolu so z├íkazn├şkom ur─Źili za cie─ż sa zobrazova┼ą v Google na 10% tohto objemu vyh─żadan├ş. Po roku intenz├şvnej SEO ─Źinnosti sa n├ím podarilo takmer p├Ą┼ąn├ísobne prekro─Źi┼ą stanoven├Ż cie─ż a namiesto 2078 zobrazen├ş str├ínok na prvej strane v Google sa str├ínky n├í┼ího z├íkazn├şka zobrazili vo vyh─żad├ívan├ş 10 340 kr├ít.

nárast návštevnosti z Google

1. Nárast organickej návštevnosti

Synergiou efektu SEO optimaliz├ície na strane On-Page a cielenou obsahovou kampa┼łou tvorby sp├Ątn├Żch odkazov pomocou obsahov├Żch ─Źl├ínkov sa n├ím podarilo zv├Ż┼íi┼ą neplaten├║, tzv. organick├║ n├ív┼ítevnos┼ą z takmer nulovej n├ív┼ítevnosti v decembri 2020 na viac ako 1000 n├ív┼ítev v janu├íri 2022:

Ke─Ć vezmeme do ├║vahy 2 porovn├ívacie obdobia, a to od decembra 2020 do marca 2021 vo─Źi obdobiu od decembra 2021 do marca 2022, je poh─żad na n├írast organickej n├ív┼ítevnosti z Google e┼íte markantnej┼í├ş:

porovnanie organickej návštevnosti

Ak porovnanie vyjadr├şme v n├ísobkoch, resp. v percentu├ílnom pr├şrastku, dost├ívame sa naozaj na slu┼ín├ę ─Ź├şsla:

narast organickej návštevnosti

2. Zlep┼íenie poz├şci├ş definovan├Żch k─ż├║─Źov├Żch slov

Za ─Ćal┼í├ş ├║spech tejto SEO kampane m├┤┼żeme pova┼żova┼ą posun 6 k─ż├║─Źov├Żch slov na prv├║ stranu v Google. Za pribli┼żne rok cielen├ęho linkbuildingu sa n├ím podarilo dosta┼ą na prv├║ stranu a to hne─Ć na 6 k─ż├║─Źov├Żch slov:

┬▓Pre k─ż├║─Źov├ę slov├í, ktor├ę s├║visia s Covid-om, resp. koronav├şrusom neposkytuje Google ├║daje o mesa─Źnom objeme vyh─żadan├ş

V r├ímci cielen├ęho obsahov├ęho marketingu sa n├ím podarilo presko─Źi┼ą aj siln├║ poz├şciu niektor├Żch renomovan├Żch lek├írn├ş s vysokou autoritou pre k─ż├║─Źov├ę slovo ÔÇťvirostopÔÇŁ:

organick├Ż v├Żsledok SEP kampane Virostop

3. Zv├Ż┼íenie po─Źtu kliknut├ş na link pre partnersk├Ż n├íkup

Okrem zv├Ż┼íenia celkov├ęho organick├ęho vyh─żad├ívania a organick├Żch n├ív┼ítev na v┼íetky str├ínky produktov Virostop sa zv├Ż┼íil aj po─Źet tzv. ÔÇťleadovÔÇŁ, ─Źi┼że kliknut├ş na odkaz, ktor├Ż vedie k n├íkupu produktov na partnersk├Żch weboch.

kliknutia partnersky link

Synergia SEO s ÔÇ×brandovouÔÇŁ kampa┼łou

Okrem spr├ívne nastavenej SEO strat├ęgie sme sa so z├íkazn├şkom dohodli na podpore brandu a povedomia spotrebite─żov o zna─Źke Virostop. Vyu┼żili sme programatick├Ż n├íkup reklamn├ęho priestoru a nat├şvnu reklamu.

V r├ímci programatick├ęho n├íkupu sme pou┼żili video reklamu, zacielen├║ na matky s de┼ąmi a na rodi─Źov.┬á

Kampa┼ł bola akt├şvna v obdob├ş od novembra 201 do febru├íra 2022 a zobrazila sa 857 000 kr├ít s v├Żsledkom miery prekliknutia 1,85%, ─Źo predstavovalo 15 854 n├ív┼ítev.┬á

Nat├şvna kampa┼ł so 199 000 zobrazeniami a mierou prekliknutia 0,70% priniesla ─Ćal┼í├şch 1 393 n├ív┼ítev.┬á

Celkov├ę zv├Ż┼íenie povedomia o zna─Źke a produktoch malo za v├Żsledok 600% zv├Ż┼íenie priamej n├ív┼ítevnosti str├ínok, ─Źo bol ─Ćal┼í├ş efekt spomenut├Żch reklamn├Żch kampan├ş.

Zhrnutie SEO kampane Virostop

Na z├íver je d├┤le┼żit├ę poznamena┼ą, ┼że tieto v├Żsledky neboli dosiahnut├ę zo d┼ła na de┼ł. Ka┼żd├í SEO strat├ęgia, ak m├í ma┼ą dlhodob├Ż v├Żsledok, potrebuje ─Źas.┬á

12 mesiacov cielenej optimaliz├ície a linkbuildingu znamenalo v tomto pr├şpade ┼íes┼ąn├ísobn├Ż n├írast organick├Żch n├ív┼ítev z Google a posun nieko─żko k─ż├║─Źov├Żch slov na prv├║ stranu v Google.┬á

Tento v├Żsledok je dlhodobo udr┼żate─żn├Ż, ale ke─Ć┼że konkurencia nesp├ş, je potrebn├ę ho podporova┼ą ─Ćal┼í├şmi SEO aktivitami.

Z toho vypl├Żva, ┼że je naozaj d├┤le┼żit├ę vsadi┼ą na osved─Źen├ę SEO slu┼żby. U┼ż ste sa rozhodli, ako s├║ poz├şcie Va┼íich str├ínok v Google d├┤le┼żit├ę pre V├í┼í business?

Spojte sa s nami online a my v├ím darujeme hodinov├║ SEO konzult├íciu k V├í┼ímu webu ZDARMA. Pre prv├Żch 3 najr├Żchlej┼í├şch z├íujemcov vypracujeme taktie┼ż anal├Żzu k─ż├║─Źov├Żch slov a anal├Żzu va┼íej konkurencie. Po┼żiadajte o ┼łu tu:Bezplatn├í konzult├ícia - seo a ppc

Tipy z n├í┼ího newslettra v├ís vystrelia vy┼í┼íie v Google a z├şskaj├║ si srdcia va┼íich z├íkazn├şkov

A to najlepšie - sú úplne zdarma

Tie┼ż nem├íme radi SPAM a preto ho neposielame. Va┼íe ├║daje nikdy neposkytneme tretej strane.

M├íte z├íujem z├şska┼ą viac z├íkazn├şkov z prirodzen├ęho - organick├ęho - neplaten├ęho Google?
Neviete pre─Źo v├ím na str├ínku nik nechod├ş? Vieme v├ím pom├┤c┼ą.
Na┼íi SEO ┼ípecialisti sa s┬áwebmi kamar├ítia, a┬ána z├íklade d├┤kladnej anal├Żzy v├ím povedia ako probl├ęm vyrie┼íi┼ą.
Sta─Ź├ş, ak ich kontaktujete prostredn├şctvom nez├ív├Ązn├ęho formul├íra.

Katar├şna Rus┼ł├íkov├í
majte─żka spolo─Źnosti

ÔÇ×V priebehu 1 roka sme klientovi Union zv├Ż┼íili n├ív┼ítevnos┼ą webstr├ínky o 51%, v─Ćaka ─Źomu im nar├ístli tr┼żby o 123%. Ako m├┤┼żem pom├┤c┼ą v├ím?ÔÇť

Z├şskajte SEO audit a workshop na mieru ZDARMA!

  Inform├ície o spracov├ívan├ş osobn├Żch ├║dajov

  V na┼íom blogu sa toho ukr├Żva ove─ża viac. P├í─Źia sa v├ím inform├ície, ktor├ę u n├ís m├┤┼żete n├íjs┼ą? Radi v├ím ich budeme 1x do mesiaca posiela┼ą na mail.

  Sta─Ź├ş, ak sa prihl├ísite na odber n├í┼ího newslettera.

  Tie┼ż nem├íme radi SPAM a preto ho neposielame. Va┼íe ├║daje nikdy neposkytneme tretej strane.