gonzales v kategórii Nové trendy v marketingu

5 neznámych Google služieb ktorým by mala patriť vaša pozornosť

Zadarmo ako zadarmo a to platí aj v prípade služieb, ktoré ponúka Google. Mnohé z nich používame a neuvedomujeme si, že porovnateľné služby, či software stoja bežne tisíce eur.
5 neznámych Google služieb ktorým by mala patriť vaša pozornosť

Zadarmo ako zadarmo a to platí aj v prípade služieb, ktoré ponúka Google. Mnohé z nich používame a neuvedomujeme si, že porovnateľné služby, či software stoja bežne tisíce eur.

Sme tolerantnejší, ak nám Google Maps ukáže zlú cestu na stretnutie, či nesprávny odhadovaný čas? Veď je zadarmo a Google zarába práve na reklame – väčšina tržieb pochádza stále z toho istého – online reklama (za rok 2011 to bolo 96%). Nemyslite si preto, že Google sa nudí a vyvíja si služby pre radosť, bez záujmu o ich speňaženie. Je to veľmi premyslený spôsob, ako v konečnom dôsledku získať finančné prostriedky práve z reklamy na základe poskytnutia plnohodnotných služieb svojim užívateľom.

Vybrali sme niekoľko menej známych, avšak skvelých Google služieb, pozrite si ktoré:

 

1. Blogger

a  Je blogovacia služba, ktorá vytvorila spoločnosť Pyra Labs v roku 1999 a v roku 2003 túto spoločnosť odkúpil Google a hostujú na subdoméne blogspot.com. Postupom času bola služba obohacovaná rôznymi prídavnými funkciami, pričom samostatná služba Blogger má vlastný blog, na ktorom sa diskutuje o všetkých nových funkciách. Zároveň táto služba umožňuje užívateľom vybrať si z rôznych template-ov, automatizovať publikovanie blogov a pomáha bez trápenia sa so skriptami plnohodnotné zobrazenie a umiestnenie blogu pod úplnou kontrolou.

 

 

2. Google Sites

bV súčasnej dobe sa pri tvorbe webstránok väčšina pozornosti sústreďuje na vyššie spomínaný Blogger, či WordPress. Google Sites sú v úzadí a málo sa o tejto službe hovorí. Je to veľmi jednoduchý (intuitívny) spôsob, ako si vytvoriť vlastnú webstránku bezplatne, či navrhnúť si vlastný vizuálny návrh webu.

 

 

 

3.Search Stories

 

3Zábavná stránka na voľný čas, ktorou môžete rozrozprávať príbeh s témou vyhľadávania na Google. S pomocou Search Stories Video Creator zadáte až sedem vyhľadávaných fráz v nástrojoch vyhľadávania Google (vyhľadávanie, mapy, obrázky, a iné). Následne si vyberiete hudbu, ktorú má video obsahovať podľa predvolených kategórií a žánrov a následne ho môžete uploadovať na YouTube a šíriť ho na internete.

Je to výborný spôsob na odosielanie netradičných videí, ktorými chcete vyjadriť jedinečnú myšlienku, či nápadito promovať svoju spoločnosť.

 

 

4. Google Page Speed

 

d Uzrel svetlo sveta v júni 2009 ako doplnok konzoly Firebug-u pre Firefox. Účelom nástroja je zhodnotiť stránku, ktorú práve prezeráte, ktorý uvedie, čo funguje na vašom webe dobre a čo by sa dalo zlepšiť a na všetko, čo Google odporúča zlepšiť. Toto všetko znázorňuje farbami – zelenou, žltou a červenou. Pritiahnete tak viac zákazníkov, ktorí sa môžu rozhodnúť práve pre vás a nie pre vašu konkurenciu.

 

 

5. Google Webmaster Tools

 

google_webmaster_tools_logo Možno ste už o ňom niekedy počuli, ale ruku na srdce, kto z vás s ním naozaj pracuje? Skvelá služba pre webmasterov, ktorí vďaka nej majú prehľad o indexovaní webu a jeho prehľadnosti s prípadnými odporúčaniami na optimalizovanie webu. Môžete vďaka nemu odoslať a skontrolovať vašu sitemapu, analyzovať vašu webstránku a vyhodnotiť prípadné chyby, či prezerať štatistiky indexovania GoogleBot-om a jeho hodnotenie.

 

Existuje ešte veľa iných a rovnako dobrých Google služieb. Ktoré napríklad poznáte vy? Napíšte do komentárov!

 


Autor: Mgr. Elena Hajtášová, online marketing specialist SEO/SEM

 

 

 

Tipy z nášho newslettra vás vystrelia vyššie v Google a získajú si srdcia vašich zákazníkov

A to najlepšie - sú úplne zdarma

Tiež nemáme radi SPAM a preto ho neposielame. Vaše údaje nikdy neposkytneme tretej strane.

Máte záujem získať viac zákazníkov z prirodzeného - organického - neplateného Google?
Neviete prečo vám na stránku nik nechodí? Vieme vám pomôcť.
Naši SEO špecialisti sa s webmi kamarátia, a na základe dôkladnej analýzy vám povedia ako problém vyriešiť.
Stačí, ak ich kontaktujete prostredníctvom nezáväzného formulára.

Katarína Rusňáková
majteľka spoločnosti

„V priebehu 1 roka sme klientovi Union zvýšili návštevnosť webstránky o 51%, vďaka čomu im narástli tržby o 123%. Ako môžem pomôcť vám?“

Získajte SEO audit a workshop na mieru ZDARMA!

    Informácie o spracovávaní osobných údajov

    V našom blogu sa toho ukrýva oveľa viac. Páčia sa vám informácie, ktoré u nás môžete nájsť? Radi vám ich budeme 1x do mesiaca posielať na mail.

    Stačí, ak sa prihlásite na odber nášho newslettera.

    Tiež nemáme radi SPAM a preto ho neposielame. Vaše údaje nikdy neposkytneme tretej strane.